5 הבדלים בין שרת ענן ושרתים ייעודיים

5 הבדלים בין שרת ענן ושרתים ייעודיים
ישנה מגמת התרחבות מהירה במספר עסקים אשר מקבלים פתרונות מרובים באירוח שרתי אינטרנט בענן , קרי שרת וירטואלי לעסקים, במצב כיום יש 2 אופציות שבהם לקוחות יכולים לבחור שרת פיזי מקומי או שרתי ענן. בשרת ענן אתה לא צריך לקנות ולתחזק את החומרה של השרת כי הכל “מטופל” על ידי ספק השירות (איי פי מחשבים), ואילו בשרת מקומי המשתמש קונה את השרת, תוכנה ומשאבים אחרים מהאינטרנט וצריך חברת IT שתתחזק לו את המערכת בעלות נוספת. כדי להחליט איזו אופציה מתאימה לעסק שלך, חשוב להבין הבדלים בסיסיים ביניהם כדי לקבל את ההחלטה הנכונה:

זמינות

שרתי ענן זמינים 24X7 להתחברויות ועבודה ף עם שרתים ייעודיים פיזים מקומיים , קיים סיכון של זמן השבתה ארוך במקרה של תקלת חומרה ואם במקרה השרת לא במסגרת אחריות, ההשבתה יכולה להיות ארוכה ויקרה במציאת חלקים זמינים וטכנאים שיתקנו את הבעיה.

משאבים דינמיים

בשרת ענן הגדלה או הקטנה של המשאבים המוקצים – כגון מספר ליבות מחשוב, זיכרון RAM ואחסון של דיסק קשיח ניתנים לשינוי בצורה קלה מאוד ופשוטה בהתאם לעומסי עבודה, כשזה מגיע לשרת ייעודי, שדרוג המפרטים נוקשים יותר, ותמיד יש מצב של חוסר תאימות , ותקלות קינפוג במקרה של חוסר נסיון טכני שיכול להוביל להשבתת השרת.

אבטחת מידע

עם שרתי ענן, ספקי שירותי ענן מבטיחים את בטיחות הנתונים באמצעות תמיכת IT ייעודית, פתרונות חיבור מאובטחים ומוצפנים כגון פורטינט , חומות אש של חברות כמו צ’קפוינט כמו כן כל שרתי האון ליין עוברים גיבוי סנאפ שוט של 7 ימי אחורנית כך במקרה של השחתת מידע ניתן בקלות לשחזר קבצים. במקרה של שרתים ייעודיים בחברה, אתה עצמך צריך לנקוט את האמצעים חיוניים בניטור משאבי השרת, ולדאוג לאבטח את המידע העסקי רגיש וחסוי, ובמקרה של בעיות של תקלת קבצים, ולוודא שהגיבויים שבוצעו עברו בהצלחה וניתן גם לשחזר מהם.

עלות ויעילות

שרת ענן וירטואלי הוא בדרך כלל הפתרון הכללי שעדיף ללכת עליו, שזה אומר שאתה משלם רק עבור משאבי המחשוב שאתה בעצם משתמש, מבחינת הלקוח מומלץ להצטייד בקו ביזנט יציב לצורך עבודה נטולת תקלות, שרתים ייעודיים הם בדרך כלל עולים לכם במחיר תמיכה חודשי שמשולם לחברת IT שמספקת לכם שרותי תמיכה, ללא קשר של כמות השרת ומשאבים שאתם באמת משתמשים כאשר שבשרת ענן המחיר של שרותי סיסטם כלול במחיר החודשי.

רמת שליטה

בשרת ענן, אין לך שליטה מלאה על השרת שכן הוא מוגבל ע”י ספק השירות. עם זאת, שרת ייעודי מציע שליטה מלאה על השרת וכל אחד יכול להוסיף יישומים, תכוניות צעדים לשיפור הביצועים של המחשב.

אני צריך ללכת על שרת ענן או שרת ייעודי?

בחירת שרת תלויה לחלוטין ביעדים העסקיים שלך ואת היעדים שהצבתם לכם. שרת ענן הוא המתאים ביותר עבור חברות קטנות SMB וחברות בינוניות , אבל, אם אתה מכוון ביצועים גבוהים, ושליטה מלאה על השרת, אז שרתים ייעודיים צריך להיות ברירת המחדל שלך.
בסיכמו של עניין ל 5 הבדלים בין שרת ענן ושרתים ייעודיים – באיי.פי מחשבים תמצא את כל סוגי הפתרונות שתפורים למידות שלכם או בשרותי ענן או בשכירת שרת פיזי במודל היברדי לבית העסק שלכם שהכל כולל שרותי סיסטם ו HELP DESK של הצוותים שלנו.
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn

צרו קשר

איי.פי מחשבים

איך מבצעים מעבר לשרת ענן ??

כמה עולה שרת ענן ?

כמה עולה שרת ענן ? לכל מי שהגיע לדף זה בוודאי מחפש לדעת עלויות בקשר לשרתי ענן, שירותי ענן, ושרת וירטואלי, אז ראשית הגעתם למקום

קרא עוד »
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן