תחזוקת שרתים

תחזוקת שרתים

כיום, מחשבים הם כלי העבודה העיקרי והחשוב ביותר הן לאנשים פרטיים והן בעבור עסקים וחברות. עסקים גדולים וארגונים חשובים מחזיקים במערכות מחשוב גדולות במיוחד החיוניות להמשך תפקודו התקין של אותו הארגון. כמויות המידע העצומות והצורך בתקשורת והעברת נתונים מהירה בעסק, מחייבים הקמת תשתית של רשמת מחשבים יציבה המתבססת על שרתים טובים בהתאם. כאשר אנו מדברים על שרת, הנקרא באנגלית Server, אנו מתכוונים בעיקר ל 2 תרחישים: האחד הוא מחשב חזק במיוחד עליו פועלות תוכנות רבות המספקות שירותים למחשבים אחרים חלשים יותר. התרחיש השני מדבר על תוכנת מחשב אשר מספקת שירותים לתוכנות אחרות המכונות לקוחות, Clients. אך המשותף לכל התרחישים הללו הוא שהשרתים הם תוכנות שצורכות מחשב פיזי עליו תוכלנה לפעול. ייתכנו מצבים בהם שרתים אחדים מתארחים על מחשב אחד או שרת אחד המתפרש על מספר מחשבים בשל העומס הרב המוטל עליו. תפעול השרתים מתבצע באמצעות מערכות הפעלה מסוג יוניקס, לינוקס או Windows NT Server.. שרת הוא גורם בעל תפקיד מרכזי בכל רשת מחשבים. זהו למעשה מרכז המידע וההפעלה של העסק המסוגל לשלוט על רשתות ענק. פגיעה בשרת עלולה לגרום להאטת התפקוד של העסק ואף להשבתתו, ולגרום להפסדים כספיים ניכרים. לפיכך, תחזוקת שרתים היא בעלת חשיבות עליונה לתפקוד השוטף של העסק.

תקלות נפוצים בשרתים

נפילת שרת היא אחת מהתקלות היותר נפוצות שלא תמיד ניתן לתקן אותן או לצפות את התקלות קודם לכן, והיא עלולה להיגרם מכמה סיבות שונות:
  • נכון ששרת הוא מחשב על אבל גם לו יש מגבלות בהתאם לחומרה שמותקנת עליו. כאשר השרת שלנו נמצא בשימוש על ידי משתמשי קצה שדורשים ממנו יותר יכולת עיבוד או זיכרון ממה שהוא יכול לספק, הוא עלול לקרוס במידה ואין לו חסימת תקשורת כאשר הוא מגיע למכסה שלו.
  • בעיות חומרה עלולות לגרום לנפילת שרת, בסופו של דבר שרת הוא מחשב שעובד ללא הפסקה ומבוצעות בו פעולות מורכבות שעם הזמן יכולות לגרום לנזק בחומרה וכתוצאה מכך לנפילתו.
  • תקלות תוכנה או עידכוני תוכנה עלולות לגרום לשרת להפסיק לעבוד לפרק זמן מסויים או עד שהוא מאותחל.

מה כוללת תחזוקת שרתים?

למרות שהשרתים הם בעצם מחשבים חזקים במיוחד, ללא תחזוקת שרתים שוטפת הם חשופים לפגיעות ולירידה ביכולת העמידה שלהם בעומסים. על מנת למנוע מצבים כגון תקלות באבטחת מידע, חדירת וירוסים או תוכנות כופר וכדו’, מומלץ לפנות לחברה מקצועית ואמינה שתוכל להעניק לכם שירות תחזוקת שרתים באופן הטוב ביותר. עוד אלטרנטיבה היא לשכור את שירותיו של טכנאי מחשבים מוסך שיתחזק את השרתים שלכם באופן קבוע, אך אנו ממליצים לכם להתסמך על חברה מקצועית שלא תקום יום אחד ותגיד שהיא מתפטרת. תחזוקת שרתים כוללת בניית תשתית המאפשרת לשרת לפעול כראוי. מה זאת אומרת? על מנת שהשרתים ימשיכו לעבוד ולפעול, יש לבחור חדר ייעודי בעסק ולהתאים אותו לתנאי ההפעלה של השרת בנושאי הטמפטורה, בטיחות אש, מיקום מבנה השרת ועוד. תחזוקת שרתים כוללת בנוסף להתאמת חדר יעודי בעסק להקמת תשתית המערכת, התקנת תוכנות אנטי וירוס ומערכות הגנה מתקדמות על מנת למנוע חדירת תוכניות מזיקות או למנוע דליפת מידע. תחזוקת שרתים מצריכה שירותי ניטור שיעקבו אחר פעילו השרת ויטפלו בתקלות, בגיבויים, בעדכון תוכנות ההפעלה והאבטחה ועוד.רוב החברות המציעות שירותי מחשוב דואגות גם לספק דו”חות חודשיים על רמת התעבורה ותפקוד השרת וכן נתונים סטטיסטיים כמו ניתוח תנועות הגולשים ומידע מקיף נוסף. תחזוקת שרתים יעילה מסייעת במניעה של תקלות ולמעשה מונעת הפסדים כספיים לעסק ואת כל עוגמת הנפש הכרוכה באיבוד מידע או הפסקת הפעילות של העסק.

לקבל הצעת מחיר אטרקטיבית ושרות מקצועי ! צור קשר 077-4000179

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn